Zázrak zvaný Bachovy esence mě navždy zbavil strachu

Řeknu vám pohádku o tom, jak úzkostná Hanička díky Bachovým esencím k sebevědomí přišla. Ale ona to není pohádka. Ten zázrak se opravdu stal. Zasloužíte si vědět, jak obrovský potenciál Bachovy esence mají, protože když pomohly mně, můžou dostat z potíží i vás, vaše partnery, děti či domácí mazlíčky.

Od strachu k sebevědomí

Moje maminka byla vždy velmi úzkostná. Když se ohlédnu zpátky, tak mám pocit, že žila v permanentním strachu. O všechno a o všechny. Můj starší brácha se brzy odstěhoval k přítelkyni, takže veškerá její úzkostná pozornost byla upřená na mne.

Stala se ze mne jedna velká sociální fobie.

Nejhorší byl nepřiměřený strach z autorit, což se projevovalo nejvíce v zaměstnání. Více se dočtete v mém příběhu.

Po třicítce už to bylo neúnosné a začala jsem na sobě pracovat. Docházela jsem na kineziologické odbloky a jako doplněk začala brát Bachovy kapky. Přiznám se, že jsem jim nevěřila. Znala jsem homeopatii, ale květové kapky byly pro mne sci-fi.

Naštěstí jsem jim dala šanci

Když se do něčeho pustím, tak vždy s plnou parádou. Kapala jsem si poctivě 4x denně 4 kapky. Pokud se na to podívám dnes z pohledu terapeutky, která Bachovky míchá, je mi jasné, že v každé směsi jsem vždy měla něco proti strachu a úzkosti.

Neměla jsem nijak zvlášť pocit, že se něco se mnou děje, necítila jsem žádnou změnu. Ale okolí si začalo všímat, že jsem více v pohodě a víc si věřím. (To je celkem časté, že si víc všímají změny vaši blízcí, protože Bachovy esence působí velmi jemně, ale trvale.)

Člověk zapomene na svůj původní negativní stav, protože už je mu dobře.

Jednou jsem si zase přišla pro Bachovky a vyprávěla terapeutce, jak mě svým chováním ke mně i k ostatním štve moje vedoucí, ale že nejsem schopná nijak reagovat. Vždy zrudnu, rozklepe se mi brada a nic ze sebe nevypravím. 

Mlčky mi namíchala směs kapek a jen řekla: „Hani, dejte pozor, budete teď trošku víc prostořeká.” To mě fakt rozesmálo. Já, ta hodná Hanka? HA HA!

Pár dnů nato jsme měli v práci poradu a vedoucí tam řekla něco, s čím jsem nesouhlasila. Zvedla jsem ruku, abych se přihlásila o slovo, vstala jsem a řekla, že S TÍM NESOUHLASÍM, a že by bylo fajn udělat to jinak. 

Nastalo hrobové ticho. 

Všichni se s překvapením v očích podívali na mne a zůstali s pusou dokořán, protože “hodná Hanka” s něčím nesouhlasila a řekla to nahlas, dokonce šéfové do očí a přede všemi! Zpětně mi došlo, co se stalo. Zprvu mě to vylekalo, ale následně jsem na sebe byla hodně pyšná.

Od té doby už nejsem hodná Hanka a každému hezky od plic řeknu, co si myslím.

Tehdy mi Bachovy kapky navždy změnily život

Řeknete si, vždyť to jsou jen nějaké kapky. Ano, ale pro mne už napořád zůstanou kouzelné.

Tato epizoda mého života mě natolik pro Bachovky nadchla, že jsem si následně udělala několik kurzů k Bachovým esencím a začala je také míchat svým klientům při terapiích. 

A jak jde čas, moje nadšení pro ty kouzelné Bachovy kapičky neutichlo, naopak ještě sílí, protože jsem neustále svědkem malých zázraků. 

Bachovky si nekoupíte na CDčku

Před pár lety jsem zažila událost, která úzce souvisí s Bachovkami. Díky ní se snažím uvědomovat si, že to, co mě baví, co s láskou dělám a beru za samozřejmost, nemusí ostatní lidé znát. Proto je důležité o věcech mluvit. To je důvod, proč jsem napsala tenhle článek. 

Potkala jsem kamarádku a ta si posteskla, že má nějaké obavy a strachy o sebe i blízké, hovořila o bývalém partnerovi a stěžovala si, že to už je po několikáté, co si našla podobného „týpka“ a že je zkrátka nepoučitelná. 

Nedalo mi to a povídám: „To jsou přesně ty emoce a způsob chování, které by ti mohly pomoci zpracovat a uzdravit Bachovky! (myšleno Bachovy esence) 

Kamarádka se na mne nechápavě podívala a říká: „Víš, hudbu mám ráda, třeba Mozarta, ale Bacha, toho úplně nemusím. A že by mi nějaká Bachova symfonie pomohla zpracovat emoce? To je super blbost!

Musela jsem se hodně držet, abych nevybuchla smíchy

Ale zvládla jsem zachovat kamennou tvář. Byl to pro mne obrovský AHA moment. V tu chvíli jsem pochopila, že o úžasných a kouzelných účincích Bachových květových esencí mnoho lidí neví.

Proto jsem se rozhodla rozšířit vám obzory a seznámit vás s Bachovkam více do hloubky, abyste v případě potřeby byli připraveni pomoci sobě nebo svým blízkým a věděli po čem sáhnout

V několika článcích vás seznámím se zázračnými účinky těchto kapiček. Dozvíte se, s jakými problémy vám mohou pomoci a také, jaký mají pozitivní potenciál, tj. které pozitivní emoce či vlastnosti mohou posílit.

Možná některé z vás bude zajímat i to, jak esence pomáhají domácím mazlíčkům.


A pokud nechcete čekat na pokračování a láká vás už teď mít doma osobní směs Bachových esencí, stačí mi napsat na e-mail: hanara@hanarandakova.cz a objedat se.  Více o kouzelných kapkách a o tom, že míchám kapky jinak než ostatní “Bachovkáři”, se dočtete tady: www.hanarandakova.cz/bachovy-esence.

Možná byste se rádi dozvěděli více o autorovi systému esencí. Chcete vědět, jak esence vznikly? Více se dočtete v tomto článku.

Přeji vám emočně vyladěné dny. Vaše

Jsou pro vás mé články zajímavé? Chcete být mezi prvními, kdo je bude číst? Přihlaste se k odběru novinek a nový článek poletí ihned k vám.

Jsem dula nového ženství, hlubinná terapeutka, autorka transformačních meditací Moje životní poslání, >> Odpuštění, cesta ke svobodě duše. >> a láskyplné hluboké meditace Dar rodu. >> Mou vášní je provázet ženy na cestě k jejich vnitřnímu přerodu. Můj příběh najdete zde >>

Líbil se vám můj článek? Sdílejte ho, ať se dostane k více lidem.

Máte pocit, že souzníte s mými názory?  Najdete mne na Facebooku na stránce Hana Randáková/Průvodkyně k novému ženství.

Jste-li žena, která se konečně rozhodla udělat změnu ve svém životě a potřebujete k tomu trošku pošťouchnout, zvu vás do své Facebookové skupiny zdarma  Šamanky všedního dne. 

Najdete v ní ženy na stejné vlně. Takové, které se zajímají o věci, mezi nebem a zemí, ty, co ví, že se věci nemění „jen tak“, ale že pro to musí něco udělat. Jsou ochotné do sebe investovat čas i peníze, protože se mají rády. Zkrátka udělaly první krok – rozhodnutí ke změně.

K dispozici můžete mít mou maximální podporu a spoustu užitečných tipů, informací a každý týden karetní výklad s krystaly. Získáte spoustu skvělých informací a občas vysílám živě do skupiny EFT terapii na aktuální téma. Pomůže vám to zpracovat různé bloky.

Najdete mě také na LinkedIn, InstagramuTiktoku

Komentáře