Víte, proč pláče vaše hypersenzitivní dítě?

Dnes navážu na předchozí článek Ovládnou náš svět hypersenzitivní děti? Dozvíte se více o tom, jak poznáte, (pokud jste budoucí maminka v očekávání) že se vaše miminko v bříšku, řadí mezi hypersenzitivní jedince a jakým způsobem se věnovat hypersenzitivnímu miminku či batolátku, aby bylo spokojené.

Hypersenzitivní dítě potřebuje cítit lásku a bezpečí


Vysoce citlivá miminka a batolátka

Jak už jsem psala v předchozím článku o hypersenzitivních dětech, jsou tito jedinci obdařeni velmi intenzivním vnímáním. Začíná už v prenatálním věku.

Pokud jste maminkou takového dítěte, můžete se podivit nad tím, že jste doteď velmi ráda poslouchala hlasitou rockovou nebo metalovou hudbu a najednou vám metalový nářez vadí. Pokud miminko teprve čekáte, můžete v průběhu těhotenství zažívat těžké chvíle s přecitlivělostí na vůně či chutě, nové alergie, může vás velmi dlouho soužit nepříjemné zvracení. Bohužel takové, co nekončí po uplynutí 3 měsíců, ale mnohdy pokračuje dál, zřídka i do porodu. 

Miminku v bříšku vadí hluk, neklid, který vy, jako budoucí maminka prožíváte. Různé vůně, stres, ale také je citlivé na škodlivé elementy (mobil, rádiové vlny, radioaktivita). Když se takové děťátko narodí, bývá plačtivější než jiné děti. 

Už při narození mají tito mrňousové tak intenzivní vnímání, že si to ostatní lidé, kteří nemají dar hypersenzitivity, nedokáží představit. Jejich smysly jsou mnohem ostřejší. 

Jako by měli vysoce citlivé senzory kolem celé hlavy a přijímali vše, co z okolí přichází.


Zkuste si představit sami sebe, jak stojíte na obrovském náměstí, kolem jsou lidé, kteří na vás mluví, křičí, zvoní zvony kostelů, do toho štěkají psi, houkají sirény, nad hlavou letí vrtulník, kolem létá a křičí spousta ptáků… tak nějak se cítí hypersenzitivní dítě po narození, než se naučí rozeznávat zvuky, energie, myšlenky.

Proč hypersenzitivní kojenci více pláčou?

  • Vadí jim neklid rodičů a vlivy z okolí (situace, lidi),
  • špatně snáší hlučné prostředí, hluk z ulice, hlasitou hudbu či televizi,
  • načítají negativní myšlenky a emoce z blízkého okolí,
  • špatně snáší nízké energetické vibrace, do kterých se právě narodili. (Do pár měsíců to nejhorší většinou přejde.)

Existuje i opačná variace syndromu HSC – dítě nápadně klidné a vyrovnané, usměvavé. Bývá to dost vzácné. 

S tímto, poměrně vzácným úkazem, jsme se s mým manželem setkali, když se narodil náš syn Jakub. Usměvavé, klidné miminko, které vypadá šťastně, žije si ve svém fantazijním světě, vystačí si samo se sebou, s vlastním palečkem u nohy si vyhraje celé hodiny. 

Odměna pro každého zaneprázdněného rodiče

Jenže, nenechte se zmást. Mohou to být jen mimikry. Maska, za kterou se v pozdějším věku mohou skrývat deprese, stavy smutku a úzkostí.

Hypersenzitivní děti umějí své emoce dobře skrývat a nerady o nich mluví.

Tím jsem vás nechtěla v žádném případě vystrašit, jen připomenout, jak je důležité s dítětem neustále komunikovat. Už odmalička. Zejména o tom, jak se cítí, jak vnímá domácí atmosféru, upozorňovat dítě na to, že ono nemůže za hádky rodičů. Předejdete tím mnoha budoucím starostem. Hypersenzitivní dítě potřebuje mnohem více komunikace a informací a také MNOHO LÁSKY.

2 odlišné projevy vysoké citlivosti

  • Miminko/batolátko, které je poměrně hodně bdělé, málo spí, všechno kolem ho zajímá a nechce, aby mu něco uniklo. Je nadměrně zvídavé. 
  • Miminko/batolátko, které je až nápadně klidné a spokojené, většinu dne spokojeně spí, nic nevyžaduje. Častokrát musí sám rodič zjistit, že má dítě plnou plenu, protože ono si toho ani nevšimne a neupozorní na to.
Vysoce citlivé děti jsou velmi vnímavé

CO DĚLAT, ABY BYLO VAŠE MIMINKO/BATOLE SPOKOJENÉ

  • Dávat mu pocítit bezpečné a láskyplné prostředí v rodině (načítá jakoukoliv energetickou změnu prostředí, všechny emoce, okamžitě pozná, pokud mu lžete),
  • pro pocit bezpečí potřebuje zajistit pevný denní režim (krmení, přebalování, mazlení s rodiči, výlety v kočárku, čas na hraní, povídání si/čtení pohádek a říkánek, zpívání),
  • nezbytně potřebuje podporovat přirozený pohyb, ve kterém by nemělo být omezování (lezení, stavění se, sezení, houpání, kolébání apod.),
  • ke svému rozvoji potřebuje fyzický kontakt nejen s blízkými osobami, ale také s přírodními materiály (kameny, hlína, dřevo, voda).

Nejdůležitější ingrediencí k tomu, aby se vaše miminko/batolátko krásně rozvíjelo,
je BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA.

Máte hypersenzitivní dítě a nevíte, jak s ním pracovat a pomoci mu, aby nebylo emočně vyčerpané? Nejvíce mu pomůžete tím, když vy sama budete klidná, laskavá máma. Myslete na to, že děti do 7-9 let jsou silně napojené na maminku, takže vám zrcadlí vaše vnitřní pocity a trápení. A hypersenzitivní dítě je s vámi jedno tělo a jedna duše. Před ním neutečete.

Máte-li trápení s vaším děťátkem, ráda vám pomohu zharmonizovat vás tak, aby i vaše děťátko bylo šťastné a spokojené. K tomu krásně pomáhají Bachovy esence, namíchané na míru pro vaše miminko.

Šťastná máma = šťastné dítě = harmonická rodina

Nejvhodnější terapií ke zharmonizování vnitřních pocitů a k odblokování vzorců bývá EFT terapie doplněná Bachovými esencemi. Pomůže vám zpracovat pocity viny, že nestíháte všechno tak, jak byste si představovala nebo pocit, že nejste dost dobrá máma. S těmito pocity se v poradně setkávám nejčastěji. Většinou je to názor někoho jiného a vy jste ho převzala za svůj.

Chcete vědět, jestli vy nebo vaše dítě patříte mezi hypersenzitivní?

Vyplňte si kvíz, ve kterém si uděláte jasno.

Pokud si ho děláte jako dospělí, vyplňujte ho tak, jak si pamatujete, že jste to prožívali v dětství.

Kvíz se otevře v nové záložce kliknutím na obrázek.

V dalším pokračování se dozvíte více o tom, jak přistupovat k hypersenzitivním předškolním dětem. Co potřebují a čeho se naopak vyvarovat.

Zdroj informací: Hypersenzitivní děti, Antje Gertrud Hofmanová a moje terapeutická praxe v poradně.

Zaujalo vás mé vyprávění?

Líbil se vám můj článek? Sdílejte ho, ať se dostane k více lidem. Máte pocit, že souzníte s mými názory?  Najdete mne na Facebooku na stránce Hana Randáková/Průvodkyně pro ženy.

Jste-li žena, která už bouchla do stolu a řekla si DOST! – už konečně změním svůj život, zvu vás do své Facebookové skupiny zdarma  Šamanky všedního dne.

Najdete v ní ženy na stejné vlně, takové, které se zajímají o věci, mezi nebem a zemí, ty, co ví, že se věci nemění „jen tak“, ale že pro to musí něco udělat. Jsou ochotné do sebe investovat čas i peníze, protože se mají rády. Zkrátka udělaly první krok – rozhodnutí ke změně.

K dispozici můžete mít mou maximální podporu a spoustu užitečných tipů, informací a každý týden karetní výklad s krystaly. Získáte spoustu skvělých informací a občas vysílám živě do skupiny EFT terapii na aktuální téma. Pomůže vám to zpracovat různé bloky.

Možná byste se chtěli mrknout i na můj Instagram nebo Tiktok.

Užívejte si blízkost svých hypersenzitivních blízkých a mějte pohodové dny. Vaše

Jsem dula nového ženství, hlubinná terapeutka, autorka transformačních meditací Moje životní poslání, >> Odpuštění, cesta ke svobodě duše. >> a láskyplné hluboké meditace Dar rodu. >> Mou vášní je provázet ženy na cestě k jejich vnitřnímu přerodu. Můj příběh najdete zde >>

Líbil se vám můj článek? Sdílejte ho, ať se dostane k více lidem.

Máte pocit, že souzníte s mými názory?  Najdete mne na Facebooku na stránce Hana Randáková/Průvodkyně k novému ženství.

Jste-li žena, která se konečně rozhodla udělat změnu ve svém životě a potřebujete k tomu trošku pošťouchnout, zvu vás do své Facebookové skupiny zdarma  Šamanky všedního dne. 

Najdete v ní ženy na stejné vlně. Takové, které se zajímají o věci, mezi nebem a zemí, ty, co ví, že se věci nemění „jen tak“, ale že pro to musí něco udělat. Jsou ochotné do sebe investovat čas i peníze, protože se mají rády. Zkrátka udělaly první krok – rozhodnutí ke změně.

K dispozici můžete mít mou maximální podporu a spoustu užitečných tipů, informací a každý týden karetní výklad s krystaly. Získáte spoustu skvělých informací a občas vysílám živě do skupiny EFT terapii na aktuální téma. Pomůže vám to zpracovat různé bloky.

Najdete mě také na LinkedIn, InstagramuTiktoku

Komentáře