Jak přijmout pocity selhání a objevit svou jedinečnost

Selhání je pocit, který nás pronásleduje celý život, jen si ho dlouho nechceme připustit.

V průběhu života proplouváme různými etapami a přijímáme různé role. Manželka, maminka, dcera, žákyně, studentka, podnikatelka, zaměstnankyně…

Myslím, že bychom jich milé ženy, napočítaly ještě mnohem více.

Od malička nám rodiče/učitelé vštěpovali, co se od každé role očekává a také nás mnohdy důrazně trestali za neplnění, čímž u nás vznikaly různě silné pocity viny, které jsme si nesly dál do života.

Možná, některé z vás dospěly k pochopení, že když daná očekávání ostatních nesplníte, pak

 • nejste dost dobré,
 • nestojíte za nic,
 • nejste hodny lásky, partnerství,
 • nejste dobré a milující matky,
 • nejste hodné (vděčné/poslušné) děti svých rodičů.

Zkrátka došlo k selhání na celé čáře. Možná vás to na chvíli uvrhlo do křeččího kolečka myšlenek: „Nemá smysl se snažit, protože se stejně nikomu nezavděčím!“

Poznala jste se v tomto pocitu selhání?

Já ano, dlouhá léta jsem to tak měla. Naštěstí už je to za mnou, ale chtělo to hodně vnitřní práce a pochopení sebe sama. Pochopení, že svým životem nemohu (a nechci) naplňovat očekávání jiným.

Možná jste ženou, která v roli

 • učitelky nezvládla výchovu svého dítěte,
 • lékařky (onkoložky), dostala rakovinu,
 • maminky po porodu, díky svému vyčerpání občas nenáviděla své dítě,
 • manželky po narození dětí, má méně času na partnera/manžela,
 • zdravotní sestry, má strach z jehel a omdlívá při odběrech,
 • porodní lékařky, musela rodit císařem, ačkoli se tak snažila, aby rodila přirozeně!

Očekávání, které se nenaplnilo a způsobilo obrovské pocity viny a pocit selhání.

Zkuste se zamyslet nad tím:

ČÍ OČEKÁVÁNÍ TO BYLO? Je vůbec vaše? Anebo jste ho během života převzala od rodičů, učitelů, partnera?

Mnohdy se ztotožníme s cizím očekáváním a celý život ho pak žijeme.

Řeknu vám tajemství:

JE V POŘÁDKU SELHAT, JE V POŘÁDKU NEDĚLAT VŠE SPRÁVNĚ, JE V POŘÁDKU DĚLAT CHYBY

Dovolte si selhat, nemějte na sebe vysoká očekávání. Dovolte si nedělit věci na dobré a špatné. Vy sama si vůči sobě tvoříte tlak, který vás ubíjí a bere vám veškerou energii, díky které byste mohla tvořit úžasné, nové věci a naplno trávit čas s vašimi milovanými blízkými.

Celý život se učíme.

Učíme se

 • být dětmi svých rodičů,
 • být partnerkami/manželkami,
 • být dobrými pracovnicemi,
 • vyrovnat se mužům, vydělávat peníze.

Je přirozené, že v procesu učení máme právo dělat chyby. Zkusme je nenazývat chybami, ale ZKUŠENOSTMI, z kterých se poučíme.

Ženo, buďte k sobě víc laskavá, mějte se sebou víc trpělivosti a DOVOLTE si procházet zkušenostmi, které jsou k nezaplacení.

Pamatujte, že jste žena, která má úžasnou, lidskou hodnotu, spoustu dovedností a schopností. Na světě neexistuje dokonalý člověk. Milujte svou nedokonalost a nazývejte ji JEDINEČNOSTÍ.

Nejste v tom sama.

Vždy se najde pomoc, jen je třeba dovolit si to a požádat o ni. Dobrých terapeutek jsou mraky.

Jak jste na tom s laskavostí k sobě? Podělte se do e-mailu, jestli vás v životě potkal pocit selhání a v čem?

Jako první pomoc si stáhněte mé harmonizační mandaly jako tapety na mobilní telefon. Pomohou vám nastolit radost ze života a užívat si ho s lehkostí. 

Přeji vám dny plné laskavosti sama k sobě. Vaše

Líbil se vám můj článek? Sdílejte ho, ať se dostane k více lidem. Máte pocit, že souzníte s mými názory?  Najdete mne na Facebooku na stránce Hana Randáková/Průvodkyně k novému ženství.

Jste-li žena, která se konečně rozhodla změnit svůj život, zvu vás do své Facebookové skupiny zdarma  Šamanky všedního dne.

Najdete v ní ženy na stejné vlně, takové, které se zajímají o věci, mezi nebem a zemí, ty, co ví, že se věci nemění „jen tak“, ale že pro to musí něco udělat. Jsou ochotné do sebe investovat čas i peníze, protože se mají rády. Zkrátka udělaly první krok – rozhodnutí ke změně.

K dispozici můžete mít mou maximální podporu a spoustu užitečných tipů, informací a každý týden karetní výklad s krystaly. Získáte spoustu skvělých informací a občas vysílám živě do skupiny EFT terapii na aktuální téma. Pomůže vám to zpracovat různé bloky.

Najdete mne také na Instagramu LinkedInu nebo Tiktoku.

Jsem dula nového ženství, hlubinná terapeutka, autorka transformačních meditací Moje životní poslání, >> Odpuštění, cesta ke svobodě duše. >> a láskyplné hluboké meditace Dar rodu. >> Mou vášní je provázet ženy na cestě k jejich vnitřnímu přerodu. Můj příběh najdete zde >>

Líbil se vám můj článek? Sdílejte ho, ať se dostane k více lidem.

Máte pocit, že souzníte s mými názory?  Najdete mne na Facebooku na stránce Hana Randáková/Průvodkyně k novému ženství.

Jste-li žena, která se konečně rozhodla udělat změnu ve svém životě a potřebujete k tomu trošku pošťouchnout, zvu vás do své Facebookové skupiny zdarma  Šamanky všedního dne. 

Najdete v ní ženy na stejné vlně. Takové, které se zajímají o věci, mezi nebem a zemí, ty, co ví, že se věci nemění „jen tak“, ale že pro to musí něco udělat. Jsou ochotné do sebe investovat čas i peníze, protože se mají rády. Zkrátka udělaly první krok – rozhodnutí ke změně.

K dispozici můžete mít mou maximální podporu a spoustu užitečných tipů, informací a každý týden karetní výklad s krystaly. Získáte spoustu skvělých informací a občas vysílám živě do skupiny EFT terapii na aktuální téma. Pomůže vám to zpracovat různé bloky.

Najdete mě také na LinkedIn, InstagramuTiktoku

Komentáře