HLUBINNÁ ABREAKTIVNÍ PSYCHOTERAPIE

Též nazývaná jako

REGRESNÍ TERAPIE

Je řazena mezi regresní psychoterapie. Pomáhá zpracovat skrytá traumata, prožitá v průběhu dospělého života, teenegerovského věku, raného dětství, při porodu, v prenatálním období nebo v předchozích životech.

Kořeny této metody lze nalézt již ve Starém Egyptě.

Jak funguje a co je jejím cílem?

Tato terapie jde hluboko do minulosti člověka. Jedná se o postupné odhalování a zpracovávání traumatizujících zážitků, které se v člověku nabalují za celou dobu jeho existence.

Jedná se o postupné odstraňování různých typů fyzických nebo duševních bolestí

Cílem je pochopit a následně odstranit nahromaděné problémy, které se v obrovské většině projeví až za velice dlouhou dobu po vzniku příčiny.

V jakých oblastech vám může pomoci?

 • různé typy nevysvětlitelných strachů, fobií, panické ataky
 • pocit bezvýchodné situace, člověk se cítí chycený pasti a neví kudy kam
 • máte nízké sebevědomí, zejména v případech, kdy netušíte, odkud pramení
 • problémy ve vztazích jak partnerských, tak v práci či rodině
 • ztráta zaměstnání a potíže s nalezením nového
 • závislosti všeho druhu (zjištění příčiny a uvolnění tenze)
 • poruchy příjmu potravy (nadváha nebo naopak anorexie, bulimie..)
 • opakující se nehody a úrazy, pooperační stavy, které se nelepší
 • trpíte-li fyzickými bolestmi, zkoušeli jste už všechno a nic vám nezabírá
 • chronické bolesti a neduhy, na které nic nepomáhá

Délka sezení

Délka terapie je velmi individuální. Obvykle trvá jedno sezení 2-3 hodiny. Nicméně může se stát, že pokud jsou potíže závažnější a hlubší, protáhne se i na více hodin.

Proto je vhodné v den konzultace mít raději časovou rezervu, případně si již neplánovat žádné další aktivity

Jak terapie probíhá

Terapie probíhá vždy za plného vědomí klienta, nejde o hypnózu. Laicky řečeno můžeme terapii nazvat jako “povídání se zavřenýma očima”. Klient nemusí mít žádné obavy z jakéhosi “zaseknutí” v minulém životě, jak to velmi často prezentují různí lidé či média. 

Na počátku sezení je klient vyzván, aby si vybavil nejprve nedávnou událost,  spojenou s řešeným problémem a po zpracování se postupuje dále do minulosti.

POZOR!

NEMUSÍTE se vždy ocitnout v minulém životě

Vaše potíže

MOHOU MÍT PŘÍČINU v současnosti

Při sezení terapeut klienta provází procesem vybavování pomocí otázek (kde je, co “vidí” nebo "slyší", jaké má u toho pocity). Pracuje se s pamětí, vědomím a podvědomím. Nikdy nezasahuje do klientových prožitků ani je nijak nemění.

Vše zůstává autentické

Není potřeba mít obavy ze zážitků, neboť úrazy, zranění či jiné situace klient prožívá na mnohem nižší úrovni, mnohdy popisuje aktuální stav jako když sleduje film v kině.

Klient se po terapii cítí uvolněný a příjemně unavený.

V případě že dojde k tzv. AHA momentu (což by mělo být ideálním stavem po terapii), může mít pocity euforie a zároveň příjemné únavy.

Pokud je terapie správně vedená, je zcela bezpečná a jestliže je terapeut pečlivý a důsledný, přináší HAP velmi dobré výsledky, které mohou být patrné již v krátké době po terapii.

Svého terapeuta si vybírejte VELMI PEČLIVĚ

Měli byste  VŽDY dbát na jeho kvalitu, zjistit si reference od známých. Většinou se vyplatí dát na svůj vnitřní pocit, prohlédnout si webové stránky či fotografii terapeuta. I z těchto indicií můžete vycítit, jestli vás něčím osloví.

 

Nenechte se odradit neúspěchem

při volbě jedné terapeutické metody

 

Každý z nás je originál a každému proto vyhovuje něco jiného. Neúspěch neznamená, že terapeutická metoda je špatná, ale spíše to, že toto není moje cesta a půjdu tedy jinou, která mi může vyhovovat lépe nebo více pomoci v mém trápení.

 

Totéž platí i o terapeutovi, který vám nemusí osobnostně sedět

 

Je vhodnější rozloučit se hned na počátku, než chodit na sezení s nepříjemnými pocity. Není nic vyjímečného, že si dva lidé "nesednou". Je však potřeba to jasně vyslovit. Terapeut to pochopí a bude respektovat.

Přivtělená entita a co s ní?

V průběhu terapie se někdy stane, že se "zasekne" posun a vše se točí neustále dokola bez výsledku. V této chvíli je patrné, že tento zásek způsobila přivtělená duše.

Entita je odhalena a terapeut za spolupráce klienta přivtělenou duši (pokud duše souhlasí) odvede speciální technikou do světla. 

Klient nemusí mít obavy z žádného zatížení, naopak u něj většinou dochází k odlehčení, mnohdy i k odstranění nějakých potíží, které byly spojené s přivtělenou entitou.

 

Pro koho regresní terapie není vhodná

 • osoby aktuálně pod sedativy, psychiatrickými léky, analgetiky
 • osoby pod vlivem drog a alkoholu či jakýchkoli návykových látek
 • osoby v akutních záchvatech paniky, úzkostí či jakéhokoli psychiatrického onemocnění

Často kladené otázky

Zaujala vás tato terapie? Přemýšlíte, že byste ji vyzkoušeli, ale potřebujete zodpovědět nějaké otázky?

Budu v hypnóze?

NE NEBUDETE. Po celou dobu terapie je klient při plném vědomí a veškeré dění si koriguje sám dle vlastního uvážení. Nebudete ani ležet. Terapie probíhá v sedě.

Stačí mi jedna schůzka?

Bohužel NE. Velice bych vám přála, aby tomu tak bylo, a některým jedincům se po první terapii velmi uleví. Nicméně aby byl efekt dlouhodobý, je potřeba 2-3 sezení.

Jak dlouho terapie trvá?

První schůzka je vždy delší. Průměrně trvá terapie 3 hodiny. Je to však velmi individuální. V případě hlubších a závažnějších traumat se čas může vyšplhat i ke 4 hodinám. Vždy mějte časovou rezervu.

Může regresi absolvovat dítě do 8 let?

Může, většina terapeutů však nevolí u dětí regresní terapii, ale jiné, pro děti vhodnější techniky. I z toho důvodu, že dítě a maminka jsou spojenými nádobami a potíže dítěte většinou pramení z problémů maminky.

Mohu regresní terapii podstoupit v těhotenství?

ANO. Těhotenství není překážkou. Váš mozek dokáže posoudit, jaké informace může "pustit", aby pro vás nebyly citlivé, tudíž nemusíte mít obavu, že by vaše děťátko utrpělo nějaké trauma.

Co když se "zaseknu" v minulosti?

NEJDE o hypnózu, není možné, že by se klient "zasekl" v minulosti. Aby vzpomínka byla adekvátně zauditována je třeba, aby terapeut věnoval dostatečný čas na její zpracování. Proto je vhodné volit kvalitního a pečlivého terapeuta.

Budu cítit bolest?

Nemusíte mít obavu, že byste cítili silnou bolest, když budete prožívat nějaký úraz či zranění. Ano, mohou se objevit různé tlaky, mírné bolesti či nepříjemné pocity, které však nemají intenzivní charakter a po chvíli odezní. To znamená, že je událost dobře zpracována.

Dostanu se vždy do minulého života?

Nemusí to tak být. Může se stát, že problém, který řešíte má příčinu v tomto životě. Proto nemějte velká očekávání a nebuďte zklamáni, když se to nezdaří. Možná jste na to nebyli připraveni nebo jste to JEN ZKOUŠELI.

Co je entita

Je to duše (energie) zemřelého člověka, který z nějakého důvodu neodešel do světla a připojil se k tělu žijícího člověka. Může jít o blízkého zemřelého, ale i cizí entitu. Pokud je to potřebné, terapeut tuto přivtělenou entitu odvede.

Napadla vás nějaká další otázka nebo byste se chtěli objednat?  Napište mi..

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů